BOXER CHOW (BOXER & CHOW CHOW MIX): INFORMÁCIE, OBRÁZKY, FAKTY - PSY A MAČKY (2022)výška: 18-25 palcov
Hmotnosť: 45-70 libier
Dĺžka života: 9-14 rokov
Farby: Červená, čierna, modrá, škoricová, krémová, plavá, žíhaná
Vhodné pre: Aktívne rodiny alebo jednotlivci, skúsení majitelia psov, ktorí vedia pevne poradiť, tí, ktorí hľadajú pokojného a kompetentného strážneho psa
temperament: Lojálny, dôstojný, inteligentný, sebavedomý, tichý, hravý, láskavý k rodine, ale rezervovaný k cudzím ľuďom

Kúzlo a hlúposť boxera sa stretáva s dôstojnosťou a inteligenciou čau-čau v tomto veľmi lojálnom psovi. Boxer Chow má zdržanlivú hravosť a pokojnú sebadôveru. S ochranou svojej rodiny to myslia vážne, ale neprebudia susedov neustálym štekaním!Poďme sa pozrieť na históriu každého rodičovského plemena, aby sme získali úplnejší obraz tohto nového hybridného plemena.

Boxeri sú v Európe približne od 16thstoročí. Verí sa, že sú potomkami tibetských mastifov, bojových psov a buldogov. Pôvodne boli vyšľachtené na prácu s poľovníkmi, ale používali sa aj na návnadu býkov a boj, kým neboli krvavé športy zakázané. V skutočnosti ich meno pochádza zo spôsobu, akým používali predné nohy pri boji. Boxeri boli využívaní ako vojenskí a policajní psi, umelci, ale aj spoločníci. Do Spojených štátov sa dostali počas druhej svetovej vojny a odvtedy sú obľúbeným plemenom.Chow Chow bol pôvodne chovaný v Ázii. Niektorí historici psov si myslia, že vznikli zmiešaním tibetského mastifa a samojeda. Pôvodne sa používali ako spoločníci na lov jarabíc a bažantov. Toto plemeno sa stalo populárnym v Európe počas viktoriánskej éry a okolo roku 1890 sa dostalo do Spojených štátov.

BOXER CHOW (BOXER & CHOW CHOW MIX): INFORMÁCIE, OBRÁZKY, FAKTY - PSY A MAČKY (1)

Šteniatka boxer-čau – skôr ako si kúpite…

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok zdieľaný Sorou (@chownamedsora)

Hodvábne chlpaté, energické a kučeravé šteniatko Boxer Chow určite roztopí vaše srdce, len čo nejakého stretnete. Môžete očakávať, že váš mäkký priateľ začne byť trochu hlučný a praštěný, ale s pribúdajúcim vekom bude pokojnejší. Len málokto je tak dokonalý na pozíciu spoločenského strážneho psa ako boxer Chow.

Vyžadujú skúseného majiteľa psa, ktorý môže poskytnúť štruktúru a výcvik. Ale odmenou pre vás a usilovnosť vášho šteniatka je lojálny, veselý, sebaistý psí člen rodiny, ktorý by pre vás urobil čokoľvek!

energie Trénovateľnosť zdravie Dĺžka života Sociabilita

Aká je cena šteniatok boxer Chow?

Boxer Chow od chovateľa bude pravdepodobne stáť najmenej 600 dolárov, ale môže dosiahnuť až 2 500 dolárov.

Ak však budete mať trpezlivosť, aby bolo jedno z týchto šteniatok k dispozícii na adopciu, ušetríte si značné množstvo peňazí – nehovoriac o tom, že dáte nový domov psovi, ktorý má na nešťastie!

Poplatky za adopciu sa často pohybujú od 200 do 350 USD a v cene sú zahrnuté aj aktuálne zábery.

Video: Top 10 Gorgeous Chow Chow Mix Breed Dogs | Chow Chow Cross Breeds

BOXER CHOW (BOXER & CHOW CHOW MIX): INFORMÁCIE, OBRÁZKY, FAKTY - PSY A MAČKY (2)

3 málo známe fakty o Boxer Chow

1.Čau-čau možno pomenovali anglickí námorníci

Keď mnohí Američania počujú slová čau-čau, myslia na sladkú, kyslú zmes, ktorá je korením na južanský sendvič. Je zvláštne, že to nie je ďaleko od názvu tohto významného plemena psov!

Čau-čau bývala pidžinská anglická slangová fráza znamenajúca zmiešaný náklad alebo to a to. Mnohí zastávajú teóriu, že psy čau-čau boli prvýkrát privezené do Európy na nákladných lodiach. Takže tieto ušľachtilé očné zuby pravdepodobne dostali svoje meno od zaneprázdneného a nepozorného námorníka, takmer omylom.

dva.Boxeri sa niekedy nazývajú Peter Pan of Dogs

Toto plemeno je známe svojou hravosťou a nekonečnou energiou. A väčšina boxerov si po celý život zachováva istú šteňaciu hlúposť.

Nie je to však len ich milý, nikdy nevyrastený postoj, ktorý tieto šteniatka pomenoval pes Peter Pan. Ako jeden zo známych Lost Boys, aj boxeri dospievajú podstatne pomalšie ako väčšina plemien. Boxer sa nepovažuje za úplne dospelého, kým nedosiahne vek najmenej 3 rokov.

3.Boxer Chow dostane to najlepšie od oboch rodičov.

V prípade Boxer Chow nemôže byť rozdiel v osobnosti medzi rodičovskými plemenami väčší. Ale šťastní majitelia Boxer Chow vedia, že táto hybridizácia sa zhoduje a zlepšuje každého z rodičov.

Chow Chow sú dobre známi ako rezervovaní psi, ktorí sa často neznášajú s inými zvieratami. Zmiešajte však Boxerovu hravú povahu a priateľskú náklonnosť a získate oveľa jemnejšieho psa! Tichý, ale neuveriteľne láskavý a dobrý s deťmi.

A čo sa týka boxerov, tí vedia byť niekedy až príliš priateľskí! Vieme, že to neznie ako veľký problém, ale stavíme sa, že by ste boli dosť nepríjemní, keby sa váš boxer najlepšie spriatelil s vlamačom. Vďaka pridanej ostražitosti Chow Chow je Boxer Chow nielen priateľský, ale aj pozorný a inteligentný.

BOXER CHOW (BOXER & CHOW CHOW MIX): INFORMÁCIE, OBRÁZKY, FAKTY - PSY A MAČKY (3)

Rodičia Boxer Chow. Vľavo: Boxer (Zdroj: Meli1670, Pixabay), Vpravo: Chow Chow (Zdroj: Marius-Kristensen, Pixabay)

BOXER CHOW (BOXER & CHOW CHOW MIX): INFORMÁCIE, OBRÁZKY, FAKTY - PSY A MAČKY (4)

Temperament a inteligencia Boxer Chow

Boxer Chow sú ochranné, tiché a milujúce stvorenia, ktoré sa dokážu prispôsobiť takmer každej životnej situácii. Pri dostatku pohybu sú z nich skvelé psie do mesta, mesta alebo na vidieku. A kvôli ich všeobecne chladnej povahe je nepravdepodobné, že by vám a vašim susedom nedali spať.

Títo vyrovnaní psi sú rezervovaní a niekedy dokonca podozrievaví voči cudzím ľuďom. Ale toto oddelené hodnotenie sa rozplynie, keď sú so svojou rodinou.

Boxer Chow potrebuje pevný tréning a dostatočnú socializáciu. A s určitou vytrvalosťou, ich prirodzenou pozornosťou a inteligenciou sú vynikajúcimi strážnymi psami a spoločníkmi.

Video: Chow Chow - Top 10 Facts

Sú títo psi dobrí pre rodiny?

Boxer Chow môže byť skvelým rodinným spoločníkom! Títo psi sú ochranní a láskaví a neuveriteľne lojálni k svojej rodine.

A majú pokojnú inteligenciu, vďaka ktorej je tréning trpezlivosti s deťmi hračkou. Potenciálni majitelia by si však mali uvedomiť, že na to, aby bol boxer Chow dobrý s deťmi, môže byť potrebný skutočný tréning.

Boxer Chow môže byť milujúci, ale nie je typ, ktorý by umožňoval hrubé alebo hrubé zaobchádzanie. Je veľmi vhodné socializovať svojho psa a deti medzi sebou a naučiť obe strany, ako sa navzájom rešpektovať a starať sa o seba.

môj pes zjedol arašidy z polystyrénu

Znáša sa toto plemeno s inými domácimi zvieratami?

Psy boxer čau sú vo všeobecnosti geniálne s inými zvieratami, ale v mierne odlišnom štýle. Je pravdepodobnejšie, že počkajú a uvidia, ako sa veci vyvinú, než aby sa ponáhľali pozdraviť nového psa alebo mačku.

Samozrejme, existuje veľa výnimiek v oboch smeroch. Najmä ak zoberiete do úvahy notoricky odlúčenú povahu čau-čau. Z tohto dôvodu považujeme za veľmi vhodné čo najskôr socializovať vašu Boxer Chow s inými zvieratami.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok zdieľaný Tuckerom, Murphym a Molly (@twopoodlesandaboxer)

BOXER CHOW (BOXER & CHOW CHOW MIX): INFORMÁCIE, OBRÁZKY, FAKTY - PSY A MAČKY (5)

Čo by ste mali vedieť, keď vlastníte boxer Chow

Možno už viete, že privítanie psíka do vášho života nesie nemalú zodpovednosť. Aby sme vám pomohli posúdiť, či ste pripravení na Boxer Chow, vytvorili sme túto praktickú sekciu o každodennej starostlivosti o týchto nadýchaných priateľov!

Požiadavky na jedlo a stravu

Ak chcete svojmu Boxer Chow dopriať zdravý a šťastný život, musíte mu poskytnúť dobre vyváženú a nutrične rôznorodú stravu, ktorá vyživí jeho telo a myseľ.

To môže znieť dosť skľučujúco pre tých z vás, ktorí nie sú odborníkmi na výživu psov. Našťastie však existuje veľa komerčne vyrábaných krmív pre psov, vďaka ktorým je zdravá strava pre psov jednoduchá a cenovo dostupná.

Tu je niekoľko tipov, ktoré treba mať na pamäti pri prezeraní uličky s krmivom pre domáce zvieratá:

Video: Epic transformation on an angry Chow Chow

 • Rôzne plnohodnotné potraviny sú známkou kvality – výživné, výživné a bližšie k prírodným!
 • Chudé bielkoviny ako hydina a ryby – všetky dobroty a zdravé tuky, žiadne obavy z hmotnosti.
 • Stačí povedať nie pochybným zložkám – živočíšnym vedľajším produktom, zvyškom obilnín, ako je pivovarská ryža, a neidentifikovateľnej krvnej múčke. Bleh!

Cvičenie

Boxer Chow je pes so strednou až vysokou potrebou pohybu. Aj keď sa úroveň aktivity líši od psa k psovi, stredná veľkosť boxer Chow si vyžaduje, aby mal váš domov vonkajší priestor obklopený plotom.

Niektorí z tohto plemena si užijú zábavu so svojou rodinou bez konca, ale mnohí sú sebestační, ktorí uprednostňujú menej interaktívne cvičenie. Vezmite si Boxer Chow von na túry a dlhé prechádzky, choďte si spolu zabehať alebo preskúmajte pláž a strávte s vami kvalitný pokojný čas.

Ak má váš boxer Chow nadýchanejšiu a dlhšiu srsť, mali by ste sa vyhýbať tomu, aby ste si ho brali von na cvičenie počas horúcich častí dňa. Určite im doprajte aj tieň a veľa čistej vody. Všetka tá srsť ich chráni v chladnom počasí, no na priamom letnom slnku môže byť poriadne nebezpečná.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok zdieľaný BELLA & LUNA & JACK (@bella.luna.jack)

Školenie

Boxer Chows nie je pre neskúseného majiteľa najjednoduchším zo psov na začlenenie do domácnosti. K tréningu by sa malo pristupovať s pevnou autoritou a pozitívnym posilňovaním.

Ich sklon k odlúčeniu alebo hlúpostiam vyžaduje trpezlivosť. Navyše, dlhé šteniatko boxera bude pravdepodobne znamenať, že vášmu Boxer Chow bude trvať dlhšie, kým dosiahne mentálnu a fyzickú zrelosť, než väčšine plemien.

Keď však nadviažete komunikáciu a rešpekt so svojím boxerom Chow, zistíte, že sú to obzvlášť oddaní psi.

Starostlivosť✂️

Boxer Chow má úžasnú rozmanitosť typov srsti vďaka kombinácii super krátkosrstých a super dlhosrstých plemien! Dáme vám teda pár tipov na všetko medzi tým.

Kratšie osrstené boxerky sú stredne kožovité. Ich srsti sa darí pár týždenným česaním, aj keď počas ich ťažkého jarného zhadzovania je vhodné viac.

6 mesačný nemecký ovčiak váha

Ak má váš boxer Chow dvojitú srsť, táto hustá srsť si vyžaduje takmer každodennú pozornosť. Tieto šteňatá budú pravdepodobne ťažké vrhnúť, a mali by ste si ich čistiť každý deň aby sa väčšina z nich nedostala do nosa a ranných cereálií!

Váš boxer Chow bude tiež potrebovať pravidelne upravovať svoje nechty, zuby a uši. Týždenný výter z uší a čistenie zubov pomôže predchádzať infekciám a ochoreniu ďasien. Nechty na nohách by sa mali občas ostrihať, aby počas hry nevznikli žiadne neúmyselné škrabance alebo popraskané a bolestivé nechty.

Video: ► Chow Chow [2021] Rasse, Aussehen & Charakter

Zdravotný stav

Boxer Chows, ako mnohíhybridné plemená,sú vo všeobecnosti zdravé a odolné psy. Darí sa im lepšie v chladnejšom počasí ako v teple a často majú menej zdravotných problémov ako oni čistokrvných rodičov .

Tu je komplexný zoznam všetkých zdravotných stavov, o ktorých by ste si vy a váš veterinár mali byť vedomí tak u boxerov, ako aj u čau čau.

Menšie podmienky
 • Problémy s dýchaním
 • Problémy s kolenami
 • Ochorenie štítnej žľazy
 • Citlivosť na anestéziu
 • Entropium
 • Citlivosť na teplo
Vážne stavy
 • Problémy so srdcom
 • Rakovina
 • Dysplázia bedrového kĺbu

BOXER CHOW (BOXER & CHOW CHOW MIX): INFORMÁCIE, OBRÁZKY, FAKTY - PSY A MAČKY (6)

Muž vs žena

Každý pes má svoje jedinečná osobnosť . Vo všeobecnosti sa však môžete spoľahnúť na to, že muži Boxer Chow sú väčší a náchylnejší k sexuálnemu správaniu súvisiacemu s dominanciou (napr. hrbenie, označovanie územia).

Samice boxer Chow sú jemnejšie stavané ako samce a sú často tichšie a starostlivejšie.

BOXER CHOW (BOXER & CHOW CHOW MIX): INFORMÁCIE, OBRÁZKY, FAKTY - PSY A MAČKY (7)

Záverečné myšlienky:

Tak čo, je boxer Chow pes pre vás?

Ak nemáte skúsenosti so psami alebo nie ste ochotní sa naučiť, ako na toposkytujú pevné vedenie pre inteligentného psa, tak asi nie. Ale ak vám nevadí pes, ktorý vyžaduje trochu viac štruktúry a času na ich spoznanie, potom môže byť boxer Chow jedným z najlepšíchlojálni a milujúci spoločnícivo svete!

Súvisiace čítanie:

 • Nemecká krátkosrstá veľká
 • Zmes nemeckého ovčiaka a anatolského ovčiaka

Kredit hlavnej fotografie: 1 – Zdroj: Meli1670, Pixabay | 2 – Marius-Kristensen, Pixabay

Obsah

 • Šteniatka boxer-čau – skôr ako si kúpite…
 • Aká je cena šteniatok boxer Chow?
 • 3 málo známe fakty o Boxer Chow
  • 1. Čau-čau možno pomenovali anglickí námorníci
  • 2. Boxeri sa niekedy nazývajú Peter Pan of Dogs
  • 3. Boxer Chow dostane to najlepšie z oboch rodičov.
 • Temperament a inteligencia Boxer Chow
  • Sú títo psi dobrí pre rodiny?
  • Znáša sa toto plemeno s inými domácimi zvieratami?
 • Čo by ste mali vedieť, keď vlastníte boxer Chow
  • Požiadavky na jedlo a stravu
  • Cvičenie
  • Školenie
  • Starostlivosť ✂️
  • Zdravotný stav
  • Muž vs žena
 • Záverečné myšlienky:

Videos

1. Top 10 French Bulldog Cross Breeds: Fantastic French Bulldog Mixes
(Animal Beast)
2. Jack Russell Terrier | Information für Kinder | Anna und die Haustiere
(Annas und Pias Tiere)
3. Top 10 Fanciful Australian Shepherd Cross Breeds | Australian Shepherd mix breeds
(The Designer Dogs)
4. 15 Poodle Mix Breeds That Will Melt Your Heart
(Dog World)
5. 10 Rottweiler Mix Breeds | Dog World
(Dog World)

You might also like

Latest Posts

Article information

Author: Fr. Dewey Fisher

Last Updated: 05/08/2022

Views: 6484

Rating: 4.1 / 5 (42 voted)

Reviews: 89% of readers found this page helpful

Author information

Name: Fr. Dewey Fisher

Birthday: 1993-03-26

Address: 917 Hyun Views, Rogahnmouth, KY 91013-8827

Phone: +5938540192553

Job: Administration Developer

Hobby: Embroidery, Horseback riding, Juggling, Urban exploration, Skiing, Cycling, Handball

Introduction: My name is Fr. Dewey Fisher, I am a powerful, open, faithful, combative, spotless, faithful, fair person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.